|

Excel Dashboard Örneği 2

Dashboard eğitimi almak için tıklayın.

Dün güzel bir Dashboard örneği paylaşmıştım. Bugünde boş bir zaman buldum ve siz değerli arkadaşlarım için yeni bir Dashboard örneği daha hazırladım.

Dashboard eğitimlerimde genellikle katılımcıların isteği doğrultusunda rapor oluşturuyorum. Katılımcı günlük işlerinde kullanabileceği raporu kağıt üstünde çiziyor ve beraberce neyi nasıl yapacağımıza karar veriyoruz. Daha sonra bu taslağın Dashboard Raporu’nu aşama aşama anlatarak oluşturuyorum. Bu sayede katılımcı hem Dashboard tekniklerini öğrenmiş oluyor hem de hazır bir Dashboard Template ediniyor.

Dashboard hemen hemen tüm Excel’i içeren bir oluşumdur. Gerek grafikler, gerek dinamik alanlar, gerek fonksiyonlar gerekse makrolar işin içine dahil oluyor ve muazzam bir sunum çıkıyor ortaya.

Aşağıda yer alan örnekte;

 • Combobox aracılığı ile isim seçiliyor, o isme ait fotoğraf ve veriler geliyor.
 • Satışa ilişkin dönem bilgisi seçilip, tablolar o döneme ait verilerle doldurulabiliyor.
 • Yılların yanında yer alan ok işaretlerinin üzerine gelindiğinde, o yıla ait grafik tıklamadan otomatik olarak çıkıyor.
 • Hedef Gerçekleştirme oranları kısmındaysa, tıklanan ürüne ait grafik hareket ediyor.

Bu Dashboard örneğinde 2 tane makro yer alıyor. Toplamda 6 satırlık bir makro. Biri ok’un üzerine gelindiğinde hareket verecek hover makrosu diğeri ise ürüne tıklanınca grafiği değiştirecek change makrosudur.

Fotoğrafları google’a vesikalık yazıp edindim. Eğer sitemi takip edenlerden birinin fotoğrafına denk geldiyse kusuruma bakmasın 🙂

Faydalı olması dileğiyle…

karmaşık dashboard

Similar Posts

8 Comments

 1. Hocam şahane bir örnek. Dashboard eğitiminize katılmak istiyorum. Özel ders olarak mı veriyorsunuz bu eğitimi? Saygılar.

  1. Tek katılımcılar için özel ders temin ediyorum. 2 veya daha fazla katılımcı olması durumunda sınıf eğitimi düzenliyorum. Saygılar.

 2. Özel Dersi nasıl düzenliyorsunuz? İnternet üzerinden mi ?

  1. Merhaba.
   En az 3 kişi olması durumunda sınıfta, 3 kişiden az olması durumunda ise evinizde, ya da belirlediğiniz bir yerde eğitim sağlıyorum.
   Eğitimler haftasonları ve İstanbul’da gerçekleşiyor.
   Saygılar.

 3. iyi günler hocam

  dash board için detaylı bir e-eğitim seti hazırlasanız bende size parayı havale yapsam nasıl olur..
  birde makro öğrenmek istiyorum önerebiliceğiniz bir kaynak var mı

 4. merhaba bu örneği sizden nasıl alabiliriz ücret karşılığı

  1. Merhaba.
   Dashboard tabloları tamamen sizin verilerinizle ve isteğiniz doğrultusunda güncellenmektedir.
   Detaylı bilgi ve fiyat için admin@bymmb.com adresine mailinizi iletebilirsiniz.

 5. elinize saglik bunun gibi hazirladigimiz dasboard lari herkes kendi verisini gorecek sekilde nasil publish edebiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.