Birçok arkadaşım sanal alemde çok gizemli olduğumu söylüyor, aslında değilim 🙂

Madem öyle beni bizzat tanımayan arkadaşlarım için kendimi tanıtayım.

Ben M. Mustafa BOLAT

1985 yılında Ankara’da doğdum.

Bence mutluluğun kaynağı yolda olmaktır. Gelişime adanmış bir hayat kutsaldır. Varış noktası değil, yol’un kendisi güzeldir…

Lisans eğitimini Ekonomi üzerine yaptıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Bank of America’da göreve başladım. Türkiye’den gelen iş teklifleri üzerine ülkeye dönerek çeşitli kamu ve özel bankalarda orta düzey yönetici olarak görev aldım.


Kurumsal firmaların kendilerini daha iyi tanımaları ve değerlendirebilmeleri için Excel programı ile kapsamlı Dashboard projeleri geliştirdim. Lise yıllarından itibaren devam eden yazılım merakı sayesinde C#.Net, Python, SQL, PHP, VB. Net, SAP, SAS, Java, Angular, Bootstrap gibi birçok yazılım ve veritabanı dilinde uzmanlaştım.


2017 yılında Almanya Microsoft’ta çalışmaya başladım. 2018 yılında Udemy üzerinde ofiste verimlilik eğitimleri düzenledim. Kategorisinde en çok öğrencisi bulunan eğitmen oldum. 2019 yılında ise yine Almanya’da kendi yazılım şirketini kurdum.


Berlin Teknik Üniversitesinde Bilgisayar Programlama üzerine yüksek lisans programına katıldım. 2021 yılında Türkiye’de de yazılım ve eğitim danışmanlığı (BYMMB Bilişim Akademi) üzerine kendi şirketimi kurdum. Veri bilimi, veri analizi, raporlama temelli olarak yazılım eğitimleri vermeye devam ettim.


Umarım artık beni tanımışsınızdır. Yolda olmayı seven herkese keyifle yoldaş olurum…


Herkes size Excel anlatabilir. Bense onunla neler yapabileceğinizi…