M. Mustafa BOLAT
1985 yılında Ankara’da bir yaz günü dünyaya geldim…

Lisans eğitimimi Ekonomi üzerine yaptıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Bank of America’da göreve başladım. Türkiye’den gelen iş teklifleri üzerine ülkeye dönerek çeşitli kamu ve özel bankalarda orta düzey yönetici olarak görev aldım.

Kurumsal firmaların kendilerini daha iyi tanımaları ve değerlendirebilmeleri için Excel programı ile kapsamlı Dashboard projeleri geliştirdim. Lise yıllarından itibaren devam eden yazılım merakı sayesinde C#.Net, Python, SQL, PHP, VB. Net, SAP, SAS, Java, Angular, Bootstrap gibi birçok yazılım ve veritabanı dilinde uzmanlaştım.

2017 yılında Almanya’da bilişim alanında çalışmaya başladım. 2018 yılında Udemy üzerinde ofiste verimlilik eğitimleri düzenledim. Kategorisinde en çok öğrencisi bulunan eğitmen oldum. 2019 yılında ise yine Almanya’da kendi yazılım şirketimi kurdum. 2021 yılında ise Türkiye’de faaliyet göstermek üzere BYMMB Bilişim Akademi’yi kurdum.

Bence mutluluğun kaynağı yolda olmaktır. Gelişime adanmış bir hayat kutsaldır. Varış noktası değil, yol’un kendisi güzeldir…

Udemy’de hazırladığım online kurslar büyük ilgi gördü ve 80.000’den fazla kişiye erişti. Büyük emeklerle ve yıllar boyunca edindiğim bilgilerle hazırladığım eğitimlerin bu noktaya ulaşacağını hayal etmiştim ancak odak noktama almamıştım.

Öğrenci

Öğrenmekten ve kendimi geliştirmekten asla vazgeçmedim ve yorulmadım.

Genç bir bankacı olduğum yıllarda bütün günün yorgunluğuna rağmen durmadan bilişim ve yazılım alanında kendimi geliştirdim. Lise yıllarında başlayan ilgi ve hevesimi hiç köreltmedim.

BYMMB Bilişim Akademi bünyesinde yüzlerce kurum ve kuruluşta binlerce çalışana Excel, VBA, Dashboard, Power BI, SQL, Python gibi alanlarda eğitimler düzenledim ve yoğun bir şekilde devam etmekteyim.