Nerede? Ne zaman? Ne Yapmalı?

Hayatta hep farklı durumlarla karşı karşıyayız. Ne zaman ne ile karşılaşacağımız belli değil. Hayat bu ya, güzel olan yanı bilinmez olması zaten. Yarın’ı tüm detaylarıyla biliyor olsaydık, bugünden tat alamazdık. Ancak bazı koşullar için hazırlıklı olunabilir. Mesela;

02-muzik-dinleyin

Herşey yolunda giderken, bir anlık panik geri dönülemez bir yola itebilir. Hiç çabalamayıp, akışına bırakmak bile bazen en iyi çözüm olabilir.

güven

Güveneceğimiz insanı iyi seçmeliyiz. Kimseye güvenmeden bu hayat çekilmez. İyi ya da kötü günde gerek mutluluğu gerekse hüznü paylaşabileceğimiz bir yürek ortağı şart. Emin olmadan kimseye güvenerek kendimizden vazgeçmemeliyiz.

ara bozucu kedi

Hayat güzel. İyi de bir dostumuz var. İllaki bizi kıskananlar olacaktır. Dikkat edilmeli. Ayrıca zor kazanılan dostluğu, bir anlık şüpheyle kaybetmemek gerekir.

pekmezi-akitmak

Hiç umulmayan bir anda, birileri tüm hayatımızı değiştirebilir. Minnettar olmalı ve iyilikleri unutmamalıyız.

kameraman kaza

Nerede duracağımızı iyi tespit etmeliyiz. Kendimizi güvende sanarken, en olmadık işlerle karşılaşabiliriz. Tedbir muhakkaktır. Gerisi takdir…

süper nine

Düşünüldüğünde ya da duyulduğunda kulağa hoş gelmeyen olaylar vardır. Ancak her olay kendi mecrasında hayal edilmelidir. Olayların aslını ve nasıl geliştiğini bilmeden “Bu da yapılır mı” demek, bize fazladan kötü niyet getirecektir. Ön yargılı olmamak gerekir.

pratik çözüm

Bence bir insanı hayatta başarıya taşıyan 2 şey vardır. Birincisi tecrübe, ikincisi ise pratikliktir. Pratik olmak ve uyuz hareketler kaçınmak gerekir.

tepki koy

Hiç kimseye koşulsuz bağlanmamak gerekir. İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında, gerekli tepkiyi vermek (dozunda), ilişkilerimizi daha sağlamlaştırır.

Bir psikolog ya da sosyolog değilim. Herşeye bence diyerek başlıyorum. Kendi tücrübelerimi aktarıyorum. Sürekli Excel,PHP,Bankacılık,Fotoğrafçılık vs. ile ilgili yazılar yazmaktan bu tarz yazılara fırsat bulamıyorum. Umarım beğenirsiniz…

BYMMB

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.