BYMMB Kimdir?

11098003_10206345785512675_3235600265184969003_n

Birçok arkadaşım sanal alemde çok gizemli olduğumu söylüyor, aslında değilim 🙂

Madem öyle beni bizzat tanımayan arkadaşlarım için kendimi tanıtayım.

Ben M. Mustafa BOLAT

Edit: Artık Almanya’da yaşıyorum ve Microsoft için çalışıyorum 🙂

İstanbulda yaşıyorum. Ankara’da doğdum. İzmir, Aydın, Gaziantep, Ankara ve İstanbul gerek eğitim gerek ikamet anlamında bulunduğum şehirler oldu.

11212741_10206792682284815_3631807444184021666_osazlı profilAmatör, yarı profesyonel ve profesyonel olarak birçok müzik enstrümanı ile zaman içinde haşir neşir oldum. Hala da devam etmekteyim.

Fotoğrafçılıkla ilgilendim, hala da ilgileniyorum.

Lise yıllarında başlayan yazılım merakım, beni önce C, daha sonra Java ve sonrasında SQL, ASP, PHP, .NET gibi yazılım ve veritabanı dillerine yöneltti. Gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda birçok yazılım ve web sitesi hazırladım.

Hayatın rüzgarı ile bir an bankacı oldum. Bu dönemde yazılım bilgimi, Access ve Excel bilgimle harmanlayıp, çalıştığım bankada aktif olarak raporlamada kullandım. Yaptığım çalışmalar Türkiye Bankalar Birliğinin kulağında gitmiş olacak ki; 2009 yılında Excel’de Dinamik Raporlama konulu bir eğitim hazırlamamı talep ettiler. O tarihte eğitmenlik işi de faaliyet alanıma girmiş oldu 🙂

2009 yılından itibaren 5000’den fazla kişiye Excel eğitimi verdim. Bankalar birliği dışında birçok eğitim ve danışmanlık firması bünyesinde hem eğitmenlik hem de eğitim danışmanlığı faaliyetlerinde bulundum. Bunun yanı sıra 500’den fazla arkadaşıma da özel eğitim verdim.

collage
Sanal alemde çok gizemli olduğumu söyleyen arkadaşlarım; sanıyorum bu yazıyı okuduktan sonra fikir değiştirmişsinizdir. 🙂

Saygılarımla…

 1. Avatar Ayşe yılmaz dedi ki:

  Öncelikle; eğitim disiplini ve dokümanlar için çok teşekkür ederim. Bu eğitimle birlikte; Excel’e dair çalıştığım departmanı ilgilendiren eksiklerimi gördüm. Sunum ve verilen yardımcı doküman çok işime yaracak. Tekrar teşekkür ederim.

 2. Avatar Cem Yanar dedi ki:

  Sevgili kardeşim,
  Senin sayende şuan koskoca bir otomobil filosunu yönetebiliyorum. Bir kez olsun yüz çevirmeden her sorunumu çözdün. Allah senden razı olsun.

 3. Avatar Rüştü Genç dedi ki:

  Ne kadar dua etsem hakkınızı ödeyemem. Sağ olun, var olun.

 4. Avatar Semih KURT dedi ki:

  Sizden kompleks excel eğitimi almıştım. Şimdiye kadar aldığım en etkileyici eğitimdi. Sınırlarımı aşmama yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.

 5. Avatar Arda Keçeci dedi ki:

  Güzel arkadaşım, sen elini attığın her işi başarırsın. Geçen haftaki piyano resitalin de bir harikaydı. Başarılarının devamını dilerim…

 6. Avatar Neriman Polat dedi ki:

  Eğitimden çok memnun kaldım Programların bilmediğim fonksiyonlarını ve kısayollarını öğrenme imkanı buldum. İşimde yoğun olarak Excel kullandığım için oldukça yararlı bir eğitim oldu.

 7. Avatar Ali KARACAN dedi ki:

  Mustafa Hocam, bağlamada mı çalıyorsunuz? Bilmiyordum… Rica etsem bağlama eğitimi de verebilir misiniz bana? 🙂

 8. Avatar Ayça PEKMEZ dedi ki:

  4 günlük özel eğitim aldığımı sanmıştım, meğer ömür boyu eğitim desteği almışım 🙂
  Bıkmadan, usanmadan her soruma döndüğünüz için çok teşekkür ederim…

 9. Avatar Ferda Sürer dedi ki:

  Eğitim pratik ve kullanılabilir bilgileri içeriyordu. Bilinen konuların ana hatlarıyla en kullanışlı kısımları anlatıldı. İş hayatıma etkisi olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

 10. Avatar Ömer AYTÜRK dedi ki:

  Hocam sayende daha iyi bir iş bulabildim. Ekmeğimde hakkın var, helal et…

 11. Avatar Muharrem Öztürk dedi ki:

  Makro ile İlk defa bu eğitimde tanıştım ve yapabildiklerim beni etkiledi. Kod yazmakta ısrarcı olacağım. Bence zeka oyunu gibi.

 12. Avatar Serdar Tutumlu dedi ki:

  Bankalar birliğinde sizden almış olduğum eğitim sayesinde terfi aldım. Şuan bankamın genel raporlamasından sorumluyum. Emeğinize sağlık hocam.

 13. Avatar Bekir Aytürk dedi ki:

  Excel’in bu kadar işlevli bir program olduğunu bilmiyordum. Uygulamalarla Excel programı ile yapacaklarımıza inanamadım.Emeği geçen herkese teşekkürler.

 14. Avatar Veysel ÜNOK dedi ki:

  Tüm kurumum adına şükranlarımı sunuyorum.
  Av. Veysel ÜNOK

 15. Avatar Oya UYANIK dedi ki:

  Sizden 1000 TL karşılığında özel ders almıştım. Acaba çok mu pahalı oldu diye düşünmüştüm. Ancak gün geçtikçe daha da iyi anlıyorum ki; o paranın karşılığından çok daha fazlasını vermişsiniz. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

 16. Avatar bymmb dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim…
  Sizlere bir şeyler yazar mısınız diye mail attığımda, bu kadar güzel yazılar okuyabileceğimi tahmin etmemiştim. İyi ki varsınız…

 17. Avatar Sevcan Mert dedi ki:

  Hocam, bana katkılarınız için çok teşekkür ederim.

 18. Avatar Yalçın Kale dedi ki:

  Sevgili Mustafa, kurumumuza hazırlamış olduğun dashboard sayesinde, tüm yönetici raporlarını tek tıkla görebiliyoruz. Hala da ekstra olan taleplerimizi, bizi kırmadan ve ek ücret talep etmeden gerçekleştiriyorsun. Hakkımız sana sonuna kadar helal olsun.

 19. Avatar Buket Yaşar dedi ki:

  Merhaba, ben de sizin çok gizemli olduğunuzu düşünenlerdendim ve bu kısım oldukça yararlı olmuş 🙂
  Verdiğiniz eğitim sayesinde rutin olarak yaptığım işimi daha kolay ve bir tık yükselmiş seviyede yapıyor olmak oldukça zevkliydi. Kendime olan güvenim ve artık biraz da makro mantığını biliyorum yaklaşımım işimi değiştirmeme vesile oldu. Aldığınız ücretin çok çok daha fazlasını hak ediyorsunuz, bilginizi takdir ediyorum. Hala bile bir sorum olduğunda bıkmadan, usanmadan cevap veriyor oluşunuz ise ayrı bir minnet konusu. Daha nice insana ulaşabilmeniz dileğiyle.

  Sevgiler,
  Buket

 20. Avatar Vlad Ayaneva dedi ki:

  I am trained by you in 2011. I was thinking excel is a simple office programme until i met YOU 🙂
  I appriciate you for giving me vision expression… Thank you.

 21. Avatar METİN AYÇİÇEK dedi ki:

  Sayın Mustafa hocam Excel Makro İle Tablo Özetleme Video’da yer alan excel dosyasını izledikten sonra excel den sizin anlatım şekliniz’le Excel’in ne olduğu anladım, biz hep kopya yapıştır la bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Mustafa bey Video ’lar la konu anlatımı sunarsanız memnun oluruz.Emin olun konu anlatımınız ve konu anlatırken yazdığınız komutların neye yaradığını bilgisini verdiğiniz için biz excel sevenlerin zihnini de açıyor benim gibi 43 yaşına gelmiş insan için önemli .katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim dadaşlar diyarından

 22. Avatar milli piyango dedi ki:

  hocam meraba,
  iletişim kutusundan mail atmak istedim ama gönderemedim. link ile ilgili sorun var sanırım.
  Size mail atmak istiyorum. nasıl yapabilirim.

 23. Avatar Behçet dedi ki:

  iyilik edip denize atıyorsunuz.. harika

 24. Avatar turgay tiktaş dedi ki:

  Mustafa Hocam;

  Makro kodlarını yazmak için eğitim dökümanı gönderebilirmisiniz.İnternette kayda değer veri bulamadım,olanlarında anlatımı zor.

 25. Avatar Erol dedi ki:

  Mustafa hocam videolarınızı merakla izliyor ve uygulamalar yapmaya çalışıyorum yaşım 50 bir çok gençtende iyi sayılırım hocam size aydın nazilliden yazıyorum bir konuda sizden yardım talep edeceğim mümkünse kamu yararına çalışan dernekler statüsünde nazillide TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) şubesi bulunmakta ve bende üyesiyim derneğimiz için bir program yapabilmek için sizin gibi toplumun eğitimine yardımcı olan videoları takip ederek öğrenmeye ve yapmaya uğraşıyorum fakat 🙂 henüz bir sonuca ulaşamadım.Bende düşündüm ve size yazmaya karar verdim sizden de derneğimiz için bir katkınız olabilir mi diye.Derneğimiz için bir kayıt programı yapmak istiyorum derneğin üye işlemlerini aidat işlemlerini ve yazışmalarını takip edebileceğimiz bir program yardımcı olabileceğinizi düşünerek yazdım vaktiniz olursa bu konuda katkınızı bekliyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum yardımcı olamaz sanız da şimdiden Derneğimiz adına teşekkür ederim.

 26. Avatar Bedrettin dedi ki:

  Mustafa hocam kursunuz çok faydalıydı özellikle sonradan göndermiş olduğumuz ödev niteliğindeki sorularda çok faydalı oluyor çok teşekkürler

 27. Avatar Mustafa SARIGÜL dedi ki:

  Bir mum, başka bir mumu yakmakla ışığından bir şey kaybetmez… sloganıyla yola çıkan BYMMB Excelde sınırları zorlamanıza yardımcı olur.

 28. Avatar Murat dedi ki:

  Eğitim çok faydalı oldu 🙂 Tokat a kadar gelerek bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

 29. Avatar Duygu dedi ki:

  Sayın Hocam. Öncelikle Sizi tanıdığımız için çok mutlu olduk. Eğitim çok kısa olmasına rağmen faydalı bilgiler öğrendik. Bundan sonraki iş yaşamımızda hep kullanacağız inşallah. Siz etrafınıza ışık olmaya devam edin…

 30. Amacım sadece her gün neredeyse aynı değerleri içeren basit bir tabloyu otomatik göndermekti. Bu hususu araştırırken paylaştığınız bir taslak vardı bana çok yardımcı oldu. Artık bu tabloyu sadece bir tıkla istediğim kişilere otomatik olarak gönderiyorum. Çok faydanız oldu teşekkür ederim.

 31. Avatar MURAT dedi ki:

  bu sitenin her sayfasına bir göz atacağıma söz. kaliteye destek. seo +1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.